SHOCART: Výlety na bicykli - Bratislava a okolie

Autor textu: Michal Uriča

Vydal a spracoval: SHOCart, spol. s r.o.
Externá spolupráca: CykloEko, Green bike

ISBN: 978-80-7224-641-0
1. vydanie, 2009
Väzba: mäkká
Jazyk: slovenský
Počet strán: 88

Cena: 7 €

V bufete Včelín na Bielom kríži som narazil na zaujímavú publikáciu pre cykloturistov, ktorá je ešte stále pomerne horúcou novinkou na našom knižnom trhu. Ide o cyklosprievodcu Okolím Bratislavy, ktorý bol zostavený a vydaný v rámci spolupráce vydavateľstva SHOCart a Green Bike.

Štruktúra sprievodcu

Úvodná časť cyklosprievodcu je venovaná zoznamu obsiahnutých trás. Za zoznamom nasleduje 10 stránok s mapkou v mierke 1:125 000, kde sú číselne označené cyklotrasy.

Na hlavnú mapku nadväzujú popisy cyklotrás. Každá cyklotrasa začína stručným opisom s akcentom na kľúčové slová - zvýraznené farebne. Pomocou ikoniek je uvedená obťiažnosť trasy, dĺžka, prevýšenie a vhodný typ bicykla. Pod ikonkami je graficky vobrazený výškový profil trasy premietnutý do vzdialenosti, s uvedeným najdôležitejších bodov na trase. Vedľa výškového profilu, ktorý je trochu netradične zobrazený na výšku sa nachádza bližší popis mýľnikov s grafickým vobrazením prípadnej zmeny smeru na trase. Takto sa možno dozvedieť o ďalších zaujímavých miestach po trase, ktoré majú kultúrnu či inú hodnotu. Každý opis trasy je nakoniec doplnený o jednu či viac ilustračných fotografií.

Sprievodca popisuje celkovo 29 cyklotrás pre cestné i horské bicykle, vhodné pre celodenné i kratšie výlety. Pre nadšencov sa v sprievodcovi nadhádzajú i dva cyklomaratóny - Green Bike a Stupavský. Pozitívom je, že sa autori neobmedzili len na územie Slovenska a cyklotrasy sú situované i v prihraničnom území Rakúska.

Na záver je ešte uvedená trojjazyčná legenda použitých značiek a označení v mapkách.

Celkový dojem a použiteľnosť

Sprievodca je formátovo šikovný, zmestí sa v pohode i do menšieho batoha či tašky na bicykli. Mapky i popisu su dostatočne detailné na to, aby ste s týmto sprievodcom nezablúdili. Osobne sa mi veľmi pozdáva a jeho vydanie ma veľmi potešilo, myslím, že neurobím chybu ak ho doporučím na kúpu.

Dostupnosť

Knihu je možné zakúpiť v bufete Včelín na Bielom kríži alebo v Green Bike na Klincovej 35 v Bratislave.

Ak sa Ti článok páči, pošli link kamarátom

Podcast Štartovacia čiara

Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara

Salamander Trail Camp

Salamander Trail Camp je bežecký kemp nielen pre trail bežcov. Svoje vedomosti nám odovzdá skúsený trailový bežec Marian Kamendy. V nádhernom prostredí Štiavnických vrchov si ukážeme techniku behu, budeme sa venovať aktívnej regenerácii, silovému tréningu či nácviku agility. Ubytovanie je zabezpečené v novom penzióné Antošíkov majer, ktorý leží na samote, uprostred prírody a poskytne nám skvelé zázemie na tréning, ale i duševný relax.
Salamander Trail Camp
Facebook profil
Instagram profil

Zaujímavé linky

Podcast Štartovacia čiara
Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara