Spitz Q Jacket

Autor: Amélia Minet

Dámska bunda Spitz Q Jacket je produktom švédskeho výrobcu outdoorového oblečenia Haglöfs, ktorý svojou kvalitou (aj cenou) môže v pohode konkurovať na Slovensku známejším značkám ako napr. Mammut.

POPIS

Bunda patrí do kategórie technických turistických búnd určených do vysokohorského prostredia. Je vyrobená z 3-vrstvového Gore-tex ProShell materiálu, ktorý zabezpečuje vodeodolnosť a ochranu proti vetru. Je vystužená na ramenách, chrbte a bokoch. V prednej časti je vodeodolný obojstranný zips. Bunda je vybavená veľkou nastaviteľnou kapucňou, náprsnými vreckami a manžetami so suchým zipsom. Je dostupná vo veľkostiach XS – XL, v rôznych farebných prevedeniach: červená, žltá, modrá.

SKÚSENOSTI

Bundu som otestovala na dvoch túrach v Západných aj Vysokých Tatrách. V jednom prípade bolo krásne počasie, taký ten deň, keď stojíte nad kufrom auta a riešite dilemu, vziať bundu a teperiť ju hore alebo nevziať a riskovať zmenu počasia. Našťastie zvíťazil rozum. Bunda sa dá ľahko zložiť, takže v ruksaku nezavadzia a vďaka svojej nízkej hmotnosti (430 g pri veľkosti M) ju ani necítite a neskôr Vám príde vhod. Na vrchole zvyčajne fúka silný vietor a táto bunda mu veľmi slušne odoláva. Výhodou je aj vysoký golier, podšitý fleecom v oblasti brady, ktorý vynikajúco chráni krk a tým vyvoláva pocit tepla.

Kapucňa je veľká, so šiltom, prispôsobuje sa hlave, ale hlavne drží. Nezošmykuje sa z hlavy ani pri silnom vetre.

Rukávy sú predĺžené a vďaka suchému zipsu ich možno prispôsobiť šírke zápästia. Dajú otvárať v podpazuší pomocou laminovaných zipsov, čo oceníte najmä keď sa potíte.

Veľkým plusom sú predné vrecká. Sú netypicky umiestnené v náprsnej časti bundy a dostatočne priestranné. Zmestia sa do nich rôzne veci, od vreckoviek, cez kľúče, peňaženku, fotoaparát, a popri tom vás obsah vreciek neťahá k zemi. Ďaľšie menšie vrecko vhodné na kľúče a iné drobnosti sa nachádza na pravom rukáve bundy. Je ľahko dostupné.

Jedinou nevýhodou bundy, ktorú som objavila, je jej dĺžka. Výrobca síce uvádza, že je kratšia, čo treba pri kúpe dobre zvážiť, ja osobne by som však privítala dlhšiu.

DOSTUPNOSŤ

Bundu Spitz Q Jacket si môžete objednať v e-shope Crowina.sk, ktorý na Slovensku značku Haglöfs predáva.

Ak sa Ti článok páči, pošli link kamarátom

Podcast Štartovacia čiara

Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara

Salamander Trail Camp

Salamander Trail Camp je bežecký kemp nielen pre trail bežcov. Svoje vedomosti nám odovzdá skúsený trailový bežec Marian Kamendy. V nádhernom prostredí Štiavnických vrchov si ukážeme techniku behu, budeme sa venovať aktívnej regenerácii, silovému tréningu či nácviku agility. Ubytovanie je zabezpečené v novom penzióné Antošíkov majer, ktorý leží na samote, uprostred prírody a poskytne nám skvelé zázemie na tréning, ale i duševný relax.
Salamander Trail Camp
Facebook profil
Instagram profil

Zaujímavé linky

Podcast Štartovacia čiara
Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara