Tričko Haglöfs Tonal Q

Autor: Amélia Minet

Tričko je produktom švédskeho výrobcu Haglöfs. Značka zatiaľ na Slovensku nie je veľmi známa, ale pomaly sa dostáva do povedomia, najmä vďaka kvalite svojich produktov, ktoré znalci poznajú poväčšine zo zahraničia. Haglöfs postavil svoju kolekciu na overenom koncepte vrstvenia oblečenia. Správne vrstvenie je nevyhnutné nielen pre dosiahnutie maximálneho pohodlia pri rôznych outdoorových aktivitách a zároveň eliminuje riziko prechladnutia.

Popis

Tričko je vyrobené z materiálu Dryskin 999 Recycled, Bluesign®. Ide o univerzálne ľahké tričko (hmotnosť 120 g pri veľkosti M) s plochými bočnými švami a bez ramenných švov kvôli väčšiemu pohodliu pri nosení ruksaku. Nepretržitá regulácia zápachu je zabezpečená vďaka Polygiene® Natural Silver Salt Technology.

Tričko je dostupné vo všetkých veľkostiach od XS až po XL a viacerých farebných alternatívach – červená, zelená, modrá a fialová. Tričko je jednoduché, nemá žiadne ozdobné prvky okrem typického nenásilného Hčka na prednej časti a rukáve a pásu v hornej časti trička, ktoré ho rozdeľuje na tmavšiu a svetlejšiu časť. Kto rád pobieha po lese v oblečení zúrivých farieb so všakovakými ozdobami, nepríde si pri tomto tričku na svoje.

Skúsenosť

Tričko je naozaj ľahké a na dotyk pôsobí ako bavlna. Pri nosení je príjemné, na rozdiel od iných funkčných tričiek, s ktorými mám skúsenosti a ktoré pri dotyku s pokožkou pôsobia veľmi umelo a dráždivo, čo mi prekáža.

Je dôležité správne si vybrať veľkosť. V mojom prípade sa M ukázalo ako zbytočne veľké, pretože nepriliehalo k telu a tým pádom nemohlo dokonale odvádzať vlhkosť. Bezšvovové prevedenie zaručuje pohodlie pri nosení ruksaku, hoci pod ruksakom tričko nemá kam odvádzať vlhkosť a teda chrbát zostáva mokrý. Riešením je nenápadne povkladať všetky veci do ruksaku parťákom, alebo vhodne navrstviť oblečenie.

Tričko rýchlo schne a takisto môžem potvrdiť reguláciu zápachu. Ani pri väčšej námahe vás nebude cítiť a nemusíte sa teda báť zahanbenia, aké zažíva mladý muž z reklamy na nemenovaný antiperspirant, keď sa od neho pri nadšenom povzbudzovaní odťahujú nielen susedia ale takmer celý štadión.

Pre ženy je samozrejme dôležitý aj dizajn trička, nielen jeho funkčnosť. Moje červené vyzerá sviežo, ale súčasne decentne.

Celkový dojem

Tričko je príjemné na nosenie a spĺňa nároky ľahkej aj náročnej turistiky.

Dostupnosť

Tričko a ďalšie výrobky Haglöfs je možné na Slovensku zakúpiť vo webovom obchode Crowina.sk.

Ak sa Ti článok páči, pošli link kamarátom

Podcast Štartovacia čiara

Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara

Salamander Trail Camp

Salamander Trail Camp je bežecký kemp nielen pre trail bežcov. Svoje vedomosti nám odovzdá skúsený trailový bežec Marian Kamendy. V nádhernom prostredí Štiavnických vrchov si ukážeme techniku behu, budeme sa venovať aktívnej regenerácii, silovému tréningu či nácviku agility. Ubytovanie je zabezpečené v novom penzióné Antošíkov majer, ktorý leží na samote, uprostred prírody a poskytne nám skvelé zázemie na tréning, ale i duševný relax.
Salamander Trail Camp
Facebook profil
Instagram profil

Zaujímavé linky

Podcast Štartovacia čiara
Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara