Funkčné tričko Lurbel Europa

Autor: Michal Uriča

So španielskou značkou Lubrel som sa zoznámil prednedávnom prostredníctvom modelu ponožiek Runner. Po príjemnom prekvapení s kvalitným výrobkom mne dovtedy neznámeho výrobcu som dostal príležitosť otestovať pre zmenu funkčné tričko. Leto je tu, takže príležitostí na testovanie je neúrekom, poďme sa teda pozrieť, ako tričko vyzerá a ako poslúžilo svojmu účelu.

Popis trička

Tričko Lurbel Europa je vyrobené v priliehavom prevedení s krátkym rukávom, a okrúhlym priliehajúcim límcom. Na konci rukávov, resp. na páse je kompresný prúžok, aby sa tričko a rukávy zbytočne nevykasávali. Inak je tričko pomerne jednoduchej konštrukcie, bez zázračných pásov a pruhov, ktoré z Vás urobia nezničiteľného Transformera pobiehajúceho po lese. Tričko má vpletenú aj antibakteriálnu ochranu ION Layer so strieborným vláknom. Pre zvýšenie komfortu je tričko v bezšvovom prevedení. Na prednej a zadnej strane je umiestnené logo Lurbel.

Tričko je veľmi ľahké a spratné. Dostupné sú tri veľkosti, XS/S pre výšku od 155-170 cm, M/L pre výšku od 171 do 185 cm a XL/XXL pre výšku od 186 do 205 cm. COOLMAX je stará klasika funkčného oblečenia, odvádza pot od tela na vrchnú vrstu, kde sa vlhkosť odparuje.

Farebne sú dostupné dve alternatívy, techlovočervená a modrá.

Zloženie: 70% COOLMAX FRESH, 30% polyamid

Praktické skúsenosti

Tričko som využíval počas mesiaca testovania na športové aktivity a to najmä na beh na bratislavskej Kolibe. Okrem toho samozrejme aj na turistiku v Malých Karpatoch, pohorí Žiar a na Korzike.

Spočiatku som sa preľakol tesnejšie obliehajúceho prevedenia, ktoré sa osobne príliš v láske nemám, ale materiál je veľmi príjemný a hlavne jemný, takže po pár minútach nosenia som zabudol, že nejaké tričko na sebe mám. Ako som teda už naznačil, Coolmax v spojení s Polyamidom prinášajú veľmi príjemný pocit na nosenie, bez dráždenia pokožky. Keď sa k tomu pridá bezšvové prevedenie, komfort nosenia je takmer zaručený. Odreniny či podráždenie som nepocítil ani pri ranných behoch na bratislavskej Kolibe. Tričko je deklarované ako Unisex, môžu ho teda nosiť aj dámy, svojou flexibilitou obopne určite aj plnšie tvary...

Ako som uviedol, aplikované je i strieborné vlákno, ale úprimne, na redukciu pachu to nepomáha, jedno použitie a tričko je cítiť. Nič iné som ani nečakal, materiály sú umelé, bez vrstvy bavlny, všetko to zodpovedá určeniu trička. Na druhej strane, tričko som opral vo vlažnej vode v rukách bez detergentov a nielenže rýchlo vyschlo, ale aj zápach sa prepraním v čistej vode stratil. Žehlenie je samozrejme v prípade takéhoto trička nezmysel, aj tak sa nekrčí.

Tričko je veľmi jemné, popruhy môjho ruksaku ho však nepoškodili, horšie to bolo pri nosení jedného konkrétneho fotoruksaku. Tento mal veľmi netradičné ostré popruhy, ktoré dali tričku zabrať a zanechali na tričku svoje stopy.

Čo sa týka dizajnu a farby, ja som testoval modré tričko veľkosti M/L a hoci nie som žiadny módny guru, podľa mňa je tričko veľmi pekné so športovým dynamickým šmrncom a odtieň modrej farby je veľmi pekný.

Celkový dojem

Z mojej skúsenosti je tričko Lurbel Europa šikovný produkt vhodný na použitie pre šport, resp. turistiku. Svoju fuknciu odvádzania vlhkosti od tela si plní spoľahlivo. Tričko je veľmi príjemné na nosenie a to aj za vyššej vonkajšej teploty (na Korzike som v ňom zvládal aj 35ky), je ľahké a veľmi spratné s minimálnymi nárokmi na objem vo Vašom batohu.

Dostupnosť

Výrobok je na Slovensku možné zakúpiť v predajni CARIBOO ŠPORT na Obchodnej ulici v Bratislave, resp. u partnerov distribútora Cariboo Sport. Odporúčaná cena testovaného modelu je 32,90 EUR. Okrem trička samozrejme ponúka široký sortiment španielskeho výrobcu Lurbel, tričká, ponožky a ďalšie funkčné doplnky.

Ak sa Ti článok páči, pošli link kamarátom

Podcast Štartovacia čiara

Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara

Salamander Trail Camp

Salamander Trail Camp je bežecký kemp nielen pre trail bežcov. Svoje vedomosti nám odovzdá skúsený trailový bežec Marian Kamendy. V nádhernom prostredí Štiavnických vrchov si ukážeme techniku behu, budeme sa venovať aktívnej regenerácii, silovému tréningu či nácviku agility. Ubytovanie je zabezpečené v novom penzióné Antošíkov majer, ktorý leží na samote, uprostred prírody a poskytne nám skvelé zázemie na tréning, ale i duševný relax.
Salamander Trail Camp
Facebook profil
Instagram profil

Zaujímavé linky

Podcast Štartovacia čiara
Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara