Test funkčného trička SARI Thermo-Active

Autor: Michal Uriča

Funkčné oblečenie v podobe tričiek, ponožiek či spodnej bielizne sa stalo neoddeliteľnou súčasťou výstroje takmer každého dnešného turistu. Jeho úlohou je odviesť vlhkosť od tela, ktoré takto uchováva v pohodlí a teple. Naviac funkčné veci rýchlo preschnú, ľahko sa ošetrujú a pri ich zvyčajne veľmi nízkej hmotnosti nie je problém ani ich zbalenie do batohu. Tovaru na pultoch obchodov je mnoho, poďme sa teda po teste ponožiek X-Action na našich stránkach pozrieť bližšie na tričko značky SARI.

Popis trička

Tričko SARI Thermo-Active je podľa údajov na ňom samom vyrobené v EU. Konkrétnejšia informácia je, že ide o poľský výrobok. Tričko má dlhé rukávy a oblý límec. Jeho prevedenie je vysoko elastické, takže sa veľmi dobre prispôsobí kontúram tela. Je na Vás, ako tesne Vám bude priliehať na telo, dostupné sú veľkosti S, M, L, XL a XXL, pričom veľkosť testovaného modelu bola L. Ak preferujete tesnejšie obopnutie tela, výhodou je použitie bezošvej techniky pri výrobe, vďaka čomu nedochádza ku ich odtlačeniu na tele, či nepríjemnému pocitu pri nosení. Materiál je dotyk veľmi jemný a príjemný a to aj s antibakteriálnou úpravou. Na miestach s predpokladom najintenzívnejšieho potenia sú zóny špeciálne upravené na maximálny odvod vlhkosti. Na koncoch rukávov a dolnom leme je zosilnený elastický prúžok, vďaka ktorému rukávy ani celé tričko “nelietajú” a všetko drží na svojom mieste. Tomuto napomáhajú naviac aj kompresné zóny, takže tričko sedí na tele skutočne ako “uliate”. Výrobca ponúka šesť farebných prevedení trička, všetky majú dlhý rukáv.

Zloženie: 55% polyamid, 45% polyester

Praktické skúsenosti

Tričko SARI Thermo-Active som testoval v jesennom sychravom počasí ako najspodnejšiu vrstvu oblečenia. Dvojvrstvová funkčná tkanina sa správala maximálne spoľahlivo, vlhkosť z tela pri potení bola odvedená do nasledujúcej vrstvy. Pri indoor športových, kde som tričko otestoval taktiež, konkrétne pri bedmintone, som si na skúšku dopomohol bavlneným tričkom, ktoré odviedlo pot z funkčného trička. V konečnom dôsledku sa dostavil želaný výsledok a to suché telo. Naviac po športovej aktivite či po praní i samotné tričko veľmi rýchlo vyschne a je pripravené na ďalšiu aktivitu. Nosenie trička je príjemné, nezaznamenal som žiadne alergické reakcie či odery. Nosom zaznamenateľný dôkaz nosenia sa samozrejme ako pri každom podobnom tričku dostavil, tu platí jasné pravidlo, čím viac potu, tým viac odoru.

Celkový dojem

Tričko splnilo to, čo som od neho očakával. Odporúčam ho ako najspodnejšiu vrstvu pre milovníkov outdooru, ktorí si až natoľko nepotrpia na značku a za veľmi prijateľnú cenu dostanú skutočne funkčné tričko. Ľahké, dvojvrstvové, príjemné na nosenie, ktoré udrží telo v suchu.

Dostupnosť

Výrobok je na Slovensku možné zakúpiť u partnerov firmy CARIBOO ŠPORT, respektíve v internetovom obchode Dohory.sk. Ku tričku je možné do série zakúpiť aj funkčné spodky vyrobené z totožného materiálu a teda s totožnými parametrami. Odporúčaná cena testovaného modelu je 24,90 EUR, čo je podľa môjho názoru v tejto kategórii výrobkov viac než konkurenčná cena. Naviac šikovní pátravci určite narazia na nejakú akciu. Pomer kvalita/výkon dáva každému konkurentovi skutočne poriadnu výzvu.

Ak sa Ti článok páči, pošli link kamarátom

Podcast Štartovacia čiara

Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara

Salamander Trail Camp

Salamander Trail Camp je bežecký kemp nielen pre trail bežcov. Svoje vedomosti nám odovzdá skúsený trailový bežec Marian Kamendy. V nádhernom prostredí Štiavnických vrchov si ukážeme techniku behu, budeme sa venovať aktívnej regenerácii, silovému tréningu či nácviku agility. Ubytovanie je zabezpečené v novom penzióné Antošíkov majer, ktorý leží na samote, uprostred prírody a poskytne nám skvelé zázemie na tréning, ale i duševný relax.
Salamander Trail Camp
Facebook profil
Instagram profil

Zaujímavé linky

Podcast Štartovacia čiara
Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara