Tričko Haglofs Scramble Tee

Autor: Marian Kamendy

Počas ostatnej bežeckej sezóny som dostal možnosť otestovať tričko Haglofs Scramble Tee. Tričko je určené rôzne outdoorové aktivity, ja som ho podrobil záťažovou skúškou vrámci tréningov na dva tohtoročné maratónske behy.

Materiál trička je recyklovaný polyester, podobne ako pri mnohých ďalších. Hneď na prvý dotyk ma však zaujalo veľmi jemným a príjemným spracovaním, čím len zvýšilo môj záujem čo najkôr ho vyskúšať.

Prvé tréningy len potvrdili úvodný pozitívny dojem. Tričko výborne odvádza vlhkosť, čo som ocenil počas tohotočného horúceho leta. Švy sú ploché a skryté, takže nedochádza k žiadnemu škriabaniu ani oderom. Jemné spracovanie materiálu udržuje komfort aj na dlhé vzdialenosti, takže aj po 3 hodinách súvislého behu som sa v ňom cítil príjemne.

Užitočným detailom je praktické vrecko na pravej zadnej strane, ktoré poskytne dostatok priestoru pre gel, tyčinku, vreckovky, prípadne mobil....samozrejme nie pre všetko naraz :-)

Ďalším nie vždy doceňovaným detailom je štítok s pokynmi z priehľadného elastického materiálu, ktorý neškriabe.

Tričko ani po nespočetnom množstve tréningov a súťažných behov nevykazuje známky opotrebovania, takže peniaze investované do jeho nákupu sa určite oplatia.

Jeho ďalším plusim bolo prevedenie v atraktívnej modrej farbe, čo len zvýraznilo príjemný pocit z nosenia.

Tričko si ma postupom času získalo natoľko, že sa stalo mojou voľbou číslo 1 pre tréningové ale aj súťažné behy.

Plusy:

Výborné odvádzanie vlhka
Príjemný materiál
Praktické vrecko

Mínusy:

Na žiadne som počas 4 mesiacov neprišiel br>

Poznámka redakcie: Skromný autor článku zlepšil v tričku Haglofs Scramble Tee v Košiaciach na MMM 2013 svoj neskromný osobný rekord na 03:06:47!

Ak sa Ti článok páči, pošli link kamarátom

Podcast Štartovacia čiara

Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara

Salamander Trail Camp

Salamander Trail Camp je bežecký kemp nielen pre trail bežcov. Svoje vedomosti nám odovzdá skúsený trailový bežec Marian Kamendy. V nádhernom prostredí Štiavnických vrchov si ukážeme techniku behu, budeme sa venovať aktívnej regenerácii, silovému tréningu či nácviku agility. Ubytovanie je zabezpečené v novom penzióné Antošíkov majer, ktorý leží na samote, uprostred prírody a poskytne nám skvelé zázemie na tréning, ale i duševný relax.
Salamander Trail Camp
Facebook profil
Instagram profil

Zaujímavé linky

Podcast Štartovacia čiara
Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara